[updated] Local results Sunday 13 September 2015 with Nat’ural Hair

Natural Hair

Clubhouse open from 7.30am today

Good luck to the teams playing today … U18s reminder that you have training this morning

Results Ashford & District League
Aldington 8-0 Lydd Town A
Biddenden 2-8 Rolvenden Reserves
Park Farm 1-6 The Three Mariners
Smeeth & Brabourne 2-2 Willesborough Athletic Reserves
Tenterden Town Reserves 5-0 Smarden
Wittersham A-A Bromley Green [aban due to serious injury]

A selection of photos from Saturday’s action …

Ready for the off at Wittersham ... a bad injury to a home player forced the match to be abandoned with the scores level at 2-2

Ready for the off at Wittersham … a bad injury to a home player forced the match to be abandoned with the scores level at 2-2 midway through the second period

The ball hits the net after a terrific move, converted by James, gave us a 2-1 lead

The ball hits the net after a terrific move, converted by James, gave us a 2-1 lead

Connor and James celebrate the Green's second goal

Connor and James celebrate the Green’s second goal

Ryan, James and Ryan ... three likely lads

Ryan, James and Ryan … three likely lads

U14s ADYL before victory at Biddenden

U14s ADYL before victory at Biddenden

Billy is our Player of the Match at Biddenden

Billy is our Player of the Match at Biddenden

McDonalds Player of the Match for the U12s is Samuel [centre]

McDonalds Player of the Match for the U12s is Samuel [centre]

The U11s before their game at Waterside

The U11s before their game at Waterside

Coleton is our U11s Player of the Match

Coleton is our U11s Player of the Match

Well done Joe! U10s Player of the Match

Well done Joe! U10s Player of the Match

U9s Player of the Match Connor and captain Joe

U9s Player of the Match Connor and captain Joe

Results Ashford & District Sunday League
Premier Division
AFC Locomotive 5-2 Mersham Sports
Aldington 1-5 Market Hotel
Ashford Dynamo 6-1 Troggs
Hamstreet 3-2 Brewmaster

Division One
Charing Sunday 2-0 Kennington Sunday
Cheriton AFC 5-0 Batchelors SSC
Iden Park 10-0 Red Heathens
Shepway Spartans 0-2 Stanhope Rangers
Willesborough Athletic 2-2 Sandgate AFC

Division Two
Ashford Cavaliers 1-3 Charing Sunday Reserves
Fox Sunday 3-4 Prince Albert
Grasshoppers 6-4 Burton Grove
New Romney 5-1 Willesborough Athletic Reserves

Division Three
Ashstone Galacticos 2-1 Ashford United Colts

Advertisements

Comments are closed.