Wednesday 16 November 2016 with McDonalds

Birthday greetings today to Austyn!

Clubhouse open today from 4.30pm

Training at Waterside for U8 Colts, U10s EKYL, U11s, BG Valiants

Training at the North on the all weather 6-7pm for the U10s ADYL, U12s and U15s EKYL

More items to be collected from the clubhouse tonight or tomorrow please:

Green jackets

045      12yr     Joe Clark

112      14yr     Luke Clark

204      10yr     Alfie Goldsmith

217      10yr     Anish

252      14yr     Charlie Galliford

262      10yr     George Clark

261      14yr     Klaidi

276      SA        Cameron Spencer

318      14yr     Daniel Anderson

321      14yr     Stevie Brown

339      3XL      Nsimba

364      12yr     Kacper H

367      10yr     Bidhur

372      14yr     Brayden

508      MA      Liam Brydon

502      10yr     Ellis C-M

501      12yr     Harley Reynolds

503      10yr     Preston

507      8yr       Charlie Wright

504      12yr     Archie Crocker

505      14yr     Lewis Bower

511      8yr       Bradley Williams

506      14yr     Emmett

509      12yr     Kieran Barns

513      8yr       Nicholas Ruszkowski

514      8yr       Ben Buczkowski

512      12yr     Joshua Sorrell

515      12yr     Harvey Smith

564      LA        Mathew Baker

10012  XXL      John O’Neil

12550  SA        Shane D

12540  12yr     Hercules

13141  10yr     Cyrus

Club Bags

252      Charlie Galliford

507      Charlie Wright

508      Liam Byford

509      Kieran Barns

510      Alex Allan

511      Bradley Williams

564      Mathew Baker

EKYL summary of the U10 Festivals to date

These are the teams progressing in the Cup and Plate sides of the Competition in the third and final round of the U10 Festivals which will take place on Saturday 4 March 2017.

U10 First Festival Results

Teams progressing to 3rd U10 Festival in the Cup Competition

Ashford United, Thanet Hawks, Tankerton, Woodnesborough, Dynamo United, Dover Rangers, Herne Bay Harriers, Folkestone Invicta, Margate Youth, Herne Bay Youth, Canterbury Youth, St Margarets, Whitstable

Teams progressing to 3rd U10 Festival in the Plate Competition

Dynamo United Colts, Thanet Colts, Dover Rangers Colts, Canterbury City, Park Farm, Trinity Juniors, Hawkinge Youth, Deal Town Rangers ‘A’, Ramsgate FC, Deal Town Rangers Colts, Ramsgate Knights, Thanet Colts Juniors

Advertisements

Comments are closed.